Podziel się:

Project Management Institute PMI, jedna z organizacji zajmujących się rozpowszechnianiem zarządzania projektami na świecie, a także prowadzi badania wysokości wynagrodzeń project managerów.

Od ponad trzech lat w badaniu biorą udział project managerowie z Polski, dzięki czemu mamy rzetelne dane dotyczące wysokości zarobków na stanowisku Project Manager.

Wiedza koreluje z zarobkami.

Badania potwierdzają, że wiedza na stanowisku project managera przekłada się na zarobki.

Ile zarabia project manager w Polsce? Według badan PMI, w 2017r roczna pensja PM w Polsce wyniosła 159 100 zł brutto. To oznacza, że miesięcznie Project Manager zarobił 13 300 zł brutto. Motywujący na świeżo upieczonych i przyszłych Project Managerów jest fakt, że pensja stale rośnie. W porównaniu z 2016 rokiem wzrosła o 7 proc., czyli o ponad 4 tys. zł rocznie.

Benefity Project Managera

Poza wynagrodzeniem Project Manager może liczyć na pozapłacowe bonusy. Są to między innymi: telefon komórkowy 66%, laptop 62%, prywatna opieka medyczna 32%

Międzynarodowy certyfikat ma znaczenie

Wynagrodzenia Project Managerów w Polsce dzielą się na tych „z międzynarodowym certyfikatem” i „bez certyfikatu”. Różnica w wynagrodzeniu wynosi około 32% na korzyść Project Managera, który skorzystał z akredytowanych szkoleń i zdał egzamin międzynarodowy.

Smuci nas jednak fakt, kobiety na stanowisku Project Managera zarabiają mniej o 27% od mężczyzn, w Polsce i innych krajach.

Doskam – Accredited Training Organisation APMG, AgilePM®